CONGRATULATIONS 2018 NTHS INDUCTEES!

Congratulations to:
Justin Arnold (Mayfield) - TEACH
Jaron Ashton (Solon) - Information Technology & Programming
Dean August (Solon) - Marketing
Taylor Barclay (Mayfield) - Medical Technologies
Madison Basak (Mayfield) - Fire/EMS Training Academy
Darwin Becker (Mayfield) - TEACH
William Bohlen (Solon) - Information Technology & Programming
Alyvia Brough (Mayfield) - TEACH
Evan Brower (Brush) - Interactive Media
Max Campbell (Brush) - CADD Engineering Technology
Bryant Caporale (Mayfield) - Marketing
Zhi Chen (South) - CADD Engineering Technology
Spencer Chernikoff (Orange) - Marketing
Brenda Coyne (Mayfield) - Medical Technologies
Mackenzie Davis (Beachwood) - Marketing
Leanna Effron (Orange) - Travel, Tourism & Hotel Mgmnt
Princess Egbo (Brush) - Interactive Media
Anthony Favazzo (Mayfield) - CADD Engineering Technology
Jocelyn Feldman (Solon) - Business Academy
E'niece Flakes (South) - Medical Technologies
Isabella Formica (North) - Exercise Science & Sports Rehab
Dasani Glenn (South) - Medical Technologies
Abigail Gough (Solon) - Fire/EMS Training Academy
Ta Tianna Guilford-Williams (Brush) - Business Academy
Chloe Harrison (Mayfield) - Medical Technologies
Zakeira Holt (Brush) - Medical Technologies
Isabella Horvat (Mayfield) - TEACH
Alexander Ivanov (Mayfield) - Medical Technologies
Emily Ivanov (Mayfield) - Medical Technologies
Ben Jarret (West Geauga) - Culinary Arts
Owen Kabelitz (Mayfield) - Interactive Media
William Kennelly (South) CADD Engineering Technology
Bridget Kirby (Mayfield) - TEACH
Maggie Lang (Orange) - TEACH
Max Lapuh (South) - Fire/EMS Training Academy
Cassidy Lewis (Mayfield) - TEACH
Blaise Lombardo (South) - Information Technology & Programming
Grace Marinelli (Chagrin Falls) - TEACH
Hailey Mekruit (South) - Exercise Science & Sports Rehab
Jacob Mikulcic (South) - Medical Technologies
Arin Mintz (Beachwood) - Marketing
Kevin Morgan (Mayfield) - Exercise Science & Sports Rehab
Brennan Nameth (South) - Business Academy
Isabel Nekic (South) - Information Technology & Programming
Taylor Norris (North) - Licensed Practical Nursing
McKinley O'Brien (Chagrin Falls) - Marketing
Adaeze Onu (Richmond Hts) - Licensed Practical Nursing
Davina Patel (South) - Medical Assisting
Shrey Patel (South) - Information Technology & Programming
Clare Pittock (West Geauga) - Medical Technologies
Samantha Ryai (Aurora) - Cosmetology/Mayfield
Hannah Schmidt (Mayfield) - TEACH
Christopher Seitz (Mayfield) - Information Technology & Programming
Olivia Sentle (Mayfield) - Medical Technologies
Raja Sharma (Mayfield) - Medical Technologies
Meghan Simon (Orange) - Marketing
Jake Sonkin (Orange) - Marketing
Kenyon Spotts (Brush) - Marketing

← BACK
Print This Article
© Copyright2018. Mayfield City Schools. All Rights Reserved. Non Discrimination Policy School CMS Created by eSchoolView
View text-based website